Pr. Augustin Puşcaşu

Pr. Augustin Puşcaşu s-a născut la 25 august 1978 la Bacău. a absolvit Institutul Teologic Romano - Catolic "Sf. Iosif" din Iaşi în anul 2003. A fost sfinţit preot la 24 iunie 2003 la Iaşi de către ep. Petru Gherghel. a activat ca vicar la Adjudeni (1 august 2003 - 131 iulie 2006), Lespezi (1 august 2006 - 14 octombrie 2007), paroh la Sascut Sat (15 octombrie 2007 -)
 
Adresa actuală: Str. Fântânele, com. Sascut, jud. Bacău, 607524-Sascut Sat, tel. 0234/281818