Pr. Mihai Budău, sr.

Pr. Mihai Budau – paroh între anii 1979-1981
S-a născut la 6 septembrie 1940 la Nicolae Bălcescu – Bacău. A absolvit Şcoala Generală, ciclul primar la Nicolae Bălcescu în anul 1952, apoi ciclul al II-lea – trei clase – la Valea Mare în anul 1955, Şcoala de Cantori în anul 1959 la Iaşi şi Institutul Romano Catolic „Sf. Iosif” în 1965. A fost sfinţit preot la 29 iunie 1965 la Alba Iulia de către ep. Marton Aron. A activat ca vicar la Săbăoani (1966-1970), Tămăşeni (1970-1972), Cleja (1972-1973), administrator parohial la Cleja (1973-1975), paroh la Băluşeşti (1975-1979), Lespezi (1979-1981), vicar la Iaşi (1981-1982), paroh la Adjudeni (1982-1986), Piatra Neamţ (1986-31 august 2006), decan de Piatra (1 septembrie 1996-31 august 2006), paroh la Focşani şi decan de Vrancea (1 septembrie 2006 –).