Duminica Floriilor

1. Luni, 2 aprilie mergem la bolnavi pentru Spovada şi Împărtaşanie de Paşti.

2. De luni până miercuri vor fi ocazii de spovezi pentru cei ce nu s-au împăcat  cu Dumnezeu în timpul misiunilor.

3. Miercuri, 4 aprilie, la Liturghia de seară va fi prezent pr. Valentin Aenoaie de la Centrul Misionar Diecezan. De aceea, cei care au luat acasă „cutiuţa speranţei” sunti invitaţi să o aducă la Biserică până mercuri seara, pentru a încredinţa părintelui roadele postului nostru.

4. Joi seară începe Triduum-ul Pascal, trei zile sfinte. După Liturghia Cinei Domnului va urma adoraţia în faţa Preasfântului Sacrament după următorul program:
19.30 – 20.30 Adoraţia Copiilor
20.30 – 21.30 Adoraţia Tinerilor
21.30 – 22.30 Adoraţia Persoanelor Consacrate
22.30 – 23.30 Adoraţia Cinstitorilor Maicii Domnului
După aceasta va urma adoraţie în particular pentru toţi cei care doresc să se apropie mai mult de Dumnezeu.

5. Vineri, 6 aprilie, este Vinerea Mare; zi de post şi abstinenţă. Celebrarea Pătimirii Mântuitorului va fi la ora 18.00.

6. În aceste zile ale Triduum-ului Pascal nu va fi Sf. Liturghie dimineaţa.

7. Sâmbătă, 7 aprilie, la ora 22.00 va avea loc Celebrarea Învierii Domnului.

8. Duminică, 8 aprilie, solemnitatea Învierii Domnului; Sfintele Liturghii vor fi la ora 11.00 şi 18.00

Vă dorim tuturor o Săptămână Sfântă binecuvântată de Dumnezeu şi cu multe haruri spirituale.