Duminică 22 ianuarie

1. Au sosit abonamentele la revista Lumina Creştinului. Se poi pot incheia abonamente pentru cei care doresc.

2. În perioada 2-5 februarie, in parohia noastră va poposi Icoana miraculoasă a Maici Domnului de la Cacica. Vă îndemnăm pe toţi să vă pregătiţi cum se cuvine pentru ca aceste zile să fie cu adevărat zile de sărbătoare. Joi, 2 februarie, la ora 17.30 vom primi Icoana Maicii Domnului în centrul satului, la monumentul eroilor, vineri si sâmbătă sfintele Liturghi vor fi la ora 11.00 şi 18.00. Sâmbătă seara după Sfânta Liturighie va urma procesiunea cu Icoana Maicii Domnului prin sat. Fiecare credincios este îndemnat să aibă la el, pentru procesiune o lumănare. Iar Duminică, 5 februarie va fi încheierea Pelerinalului Icoanei Maicii Domnului. La Liturghia de la ora 11.00 va fi prezent Excelenţa sa, Aurel Percă episcop auxiliar de Iaşi. La ora 14.00 Va fi încheierea pelerinajului.
Duminica viitoare vom reveni cu mai multa detalii.