Duminică, 02 decembrie

1. Am început ADVENTUL, timp de pregătire pentru Sărbătoarea Nașterii Domnului, timp în care să-l căutăm și să-l cunoaștem mai mult pe Dumnezeu prin rugăciune și prin participarea la sfintele Sacramente. La fiecare Sfântă Liturghie, atât dimineața cât și seara, vor fi predici tematice despre CREDINȚĂ, fiind și în anul dedicat în mod special CREDINȚEI. Să încercăm ca în această perioadă să reflectăm mai mult la marea sărbătoare și să lăsăm deoparte petrecerile zgomotoase.
2. Joi, 6 decembrie, îl sărbătorim pe sfântul Nicolae. Este si Hramul Bisericii din Bacău-centru. Sfânta Liturghie solemnă a Hramului este la ora 11:00.
3. Sâmbătă, 8 decembrie, este Sărbătoare de poruncă: Neprihănita Zămislire. Sfintele Liturghii vor fi la orele 11:00 și 18:00.